ИЗБЕРИ ЕДНА АКЦИЈА
КАТАЛОЗИ
ЦЕНОВНИЦИ
СОЗДАДЕН ОД АВТЕНТИЧНА ДНК НА МАРКАТА JEEP®
УБАВИНА БЕЗ КОМПРОМИСИ Сосема новиот Jeep® Cherokee ги поместува стандардите со својата супериорна поставеност на асфалтот, управување и економичност на горивото, најдобар во класата погон 4x4 и вградена ексклузивна технологија. Идеален за клиентите кои се во потрага форма и цврстина. Совршено димензиониран за да ја прикаже софистицираната, ефикасна умешност, новиот Jeep® Cherokee се надминува себеси со легендарна ДНК на марката Jeep®.


ЗАПОЗНАЈ ЈА НАДВОРЕШНОСТА

ОТКРИЈ ЈА ВНАТРЕШНОСТА ОД СВЕТСКА КЛАСА
БЕСКОМПРОМИСЕН КВАЛИТЕТ Новиот Cherokee воведува уникатен, модерен стил во понудата на Jeep®. Погледни ги сите детали и ќе ја забележиш супериорната, добро-изработена внатрешнсот со примена на материјали нежни на допир : софистицирана комбинација на рачно-обликувани елегантни форми, материјали со висок квалитет, иновативен избор на бои и материјали, прецизно мајсторство, најсовремена технологија и перформанси. Свет на уникатно совршенство кој чека да биде откриен. Од тебе.


ИСТРАЖИ ЈА ВНАТРЕШНОСТА
ВО ПОТРАГА ПО НОВИ ИСКУСТВА
 • 2014 Jeep Cherokee Personalized Instrument Cluster Personalized
  instrument
  cluster
 • 2014 Jeep Cherokee Push Start Engine Keyless
  Enter 'n Go™
 • 2014 Jeep Cherokee Uconnect Uconnect® 8.4"
  touchscreen
  navigation
 • 2014 Jeep Cherokee Wireless Charging Pad Безжичен полнач*
 • 2014 Jeep Cherokee Steering Wheel Controls Вградени контроли
  на управувачот
* Late availability
НОВИ ВИДОВИ ДИЗАЈНИРАНИ ДА СЕ ИЗДИГНАТ
ИЗБЕРИ МОДЕЛ LONGITUDE LIMITED TRAILHAWK
LONGITUDE - LIMITED - TRAILHAWK Новиот Cherokee е дизајниран за иднината со модерна и агресивна надворешност која го уважува неговото легендарно наследство: неговиот сосема нов облик изгледа неверојатно дури и за најпребирливото око. Има моќен став, агресивна пропорција помеѓу тркалата и телото и импресивно држење на патот. Верзијата Latitude поседува карактеристики кои постануваат поексклузивни кај верзијата Limited, и на врвот се наоѓа Trailhawk најексклузивната верзија на Jeep®.


ВИДИ ГИ СИТЕ МОДЕЛИ

БЕСКОМПРОМИСНА ЕФИКАСНОСТ
2.0 MULTIJET II TURBO DIESEL МОТОР Новиот 2.0-литарски турбо дизел мотор е опремен со Multijet II технологија која придонесува за намалување на потрошувачката на гориво за 30 проценти во споредба со претходните 2.8-литарски турбо дизел мотори вградени во Jeep® Cherokee. Емисијата на CO2 е исто така значително намалена, и е во рамки на 139 гр/км кај моделите со погон на предни тркала и 147 гр/км кај моделите со погон на четири тркала. 2.0-литарскиот Multijet II има 140 КС, гарантира исклучителен баланс меѓу моќноста, потрошувачката на гориво и намалувањето на емисијата благодарение на максималниот вртежен момент од 350 Nm кој е на располагање веќе од 1750 вртежи во минута. Максимална флексибилност за да се намалат менувањата на степените и да се подобри задоволството при возењето.

БЕСКОМПРОМИСНИ МОЖНОСТИ
3.2 PENTASTAR® V6 БЕНЗИНСКИ МОТОР Новиот 3.2-литарски Pentastar V-6 е нова генерација на познатиот и докажан 3.6-литарски Pentastar V-6, и ги користи придобивките и истите иновации кои во најголем дел беа лансирани од неговиот претходник- се истакнува со својата ефикасност, моќност и префинетост. Гарантира уникатно искуство во возењето со намалено ниво на бучава, вибрации и звуци (NVH) и одличен баланс на зголемена специфична моќност (84.2 КС /л) со зголемена економичност во потрошувачката од 30 проценти во споредба со претходникот V-6 мотор.


ИСТРАЖИ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ

БЕЗГРИЖНА БЕЗБЕДНОСТ
Повеќе од 70 стандардни уреди се на располагање за да гарантираат инзворедна сигурност и безбедноста зад управувачот на Cherokee . Новиот волан на Jeep® располага со многу безбедносни контроли кои се на дофат на Вашите прсти. Покрај издржливата основа составена од 65 проценти челик со голема цврстина, инженерите додоа цела низа активни и пасивни достапни функции кои овозможуваат безгрижност за секој поминат километар. Главните опции вклучуваат Adaptive Cruise Control Plus кој користи радар и видео сензори кои помагаат во одржувањето на претходно дефинирано растојание помеѓу вашето и следното возило, и може дури автоматски целосно да го запре вашето возило ако тоа се наложува. Новиот Parallel and Perpendicular Park Assist (Асистирање при паралелно и нормално паркирање) користи ултразвучни сензори кои ви помогаат во совладувањето на паркинг просторот а Lane Departure Warning Plus ве вози на безбеден пат.


ДОЗНАЈ ПОВЕЌЕ ЗА СИГУРНОСТА

ВРАТИ СЕ НА